Chovatelská stanice MIRAJA založena 30.1.1996

 

(Djibouty Sun Gifu)

 

Saarloosův vlčák - Saarloos Wolfhond

Bílý Švýcarský ovčák - Berger Blanc Suisse 

 


Ráda bych Vám představila nové webové stránky chovatelské stanice MIRAJA, prostřednictvím kterých se pokusíme  přiblížit Vám krásu přírody v podobě plemene Saarloosova vlčáka a oddanost člověku v bílém kožichu Švýcarského ovčáka.

Plemeno Bílého Švýcarského ovčáka ( původně Americko Kanadského bílého ovčáka) chováme od roku 1993. 
V květnu roku 2006 jsme dovezli do Čech spolu s Ing. Irenou Honzákovou  plemeno Saarloosův vlčák. V prosinci 2007 se narodil z prvního vrhu v ČR Saarloosek  Angel Warrior Miraja. Rok na to přišlo na svět v chov.st. Miraja dalších osm štěňátek Saarloosů. 
Do roku 2007 se naše chov. stanice intenzivně věnovala chovu Bílého Švýcarského ovčáka. Propagace plemene – výstavy u nás a v Evropě, několik let práce ve vedení klubu tím i bedlivé sledování vývoje plemene u nás. Odchov více jak dvou stovek štěňat. 
I přesto, že se toto plemeno po exteriérové i povahové stránce ubírá jiným směrem než na počátku chovu u nás, zůstává pro mne bílý ovčák absolutně bezproblémovým a vynikajícím společníkem pro každou věkovou kategorii páníčků.

 Saarloosův vlčák  je plemeno v jehož povaze i exteriéru zanechal vlk velmi hlubokou stopu. Nelze ho proto doporučit každému zájemci. Saarloos je neagresivní pes velmi milý a přátelský ke svému páníčkovi i rodině. Není vhodný pro výcvik, ale základní poslušnost velmi dobře zvládne. Nevyhledává společnost cizích lidí, naopak snaží se jim vyhnout což může vzbudit dojem, že Saarloos je zbabělý, také nerad řeší nové věci a nově vzniklé situace. V přírodě a v prostředí jemu známém se  Saarloos chová velmi uvolněně, vesele a mile. Samozřejmě jsou jedinci, kteří se projevují velmi suveréně. Každý pes je individualita a stejně jako u většiny plemen velmi záleží  na socializaci štěněte. U Saarloose  je důležité poskytnout mu čas a trpělivost. Velkou předností tohoto plemene je neagresivní chování k ostatním psům ve smečce ale i k cizím.